IBUM - od 3. miesiąca życia, zawiesina doustna, smak malinowy, 130 g

Code: 5902596935467
cena od: 14,72 
Porównaj ceny w sklepach
nowafarmacja.pl 14,72  dostępnyPrzejdź do sklepu
Opis produktu

5 ml zawiesiny zawiera:ibuprofen (ibuprofenum) - 100 mg Działanie Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych)bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowaniabóle na skutek urazów tkanek miękkichbóle pooperacyjnebóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Przeciwwskazania nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczegonie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowejchoroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność sercanie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2III trymestr ciążyskaza krwotoczna Stosowanie Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu dobyNiemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu dobyDzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu dobyDzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu dobyDzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu dobyDzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby Działania niepożądaneNiestrawność, ból brzucha, nudności.biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka. Interakcje Nie należy stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami:kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi: ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,z kortykosteroidami: zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego,lekami przeciwnadciśnieniowymi: leki z grupy NLPZ mogą powodować mniejszą skuteczność działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi,lekami moczopędnymi: istnieją nieliczne dowody na zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych,lekami przeciwzakrzepowymi: z nielicznych danych klinicznych wynika, że NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi: takich jak warfaryna,litem i metotreksatem: dowiedziono, że niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować zwiększenie stężenia w osoczu zarówno litu jak i metotreksatu; zaleca się kontrolę litu i metotreksatu w surowicy,zydowudyną: istnieją dowody na wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.glikozydami nasercowymi: NLPZ mogą nasilać objawy niewydolności serca i zwiększać stężenie glikozydów nasercowych w osoczu,mifeprystonem: NLPZ stosowane w okresie 8-12 dni po podaniu mifeprystonu mogą zmniejszyć jego skuteczność,cyklosporyną: równoczesne stosowanie NLPZ i cyklosporyny zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego,antybiotykami chinolonowymi: jednoczesne stosowanie NLPZ z antybiotykami chinolonowymi zwiększa ryzyko wystąpienia drgawek.